uzman
GÜZELLİK BAKIM VE GÜNCEL MAGAZİN

Uzmanlardan İstenmeyen Tüylere Bitkisel Öneriler

Prof. Dr İbrahim Adnan Saraçoğlu’dan İstenmeyen Tüylere Karşı Nane Kürü

Prof. Dr İbrahim Adnan Saraçoğlu, nanenin istenmeyen tüyleri azaltıcı etkisi olduğunu, ancak ilk önce tüylenmenin nedeninin araştırılması gerektiğini savunmuştur. Eğer tüylenme sebebi, östrojen hormonu azlığı yada testesteron hormonu fazlalığından kaynaklanıyorsa, nanenin tüy azaltıcı etkisinden faydalanabileceğimizi belirtmiştir.

İstenmeyen tüyleri olan kadınlar yaklaşık 1 ay boyunca öğlenleri ve akşamları yemeklerden yaklaşık 10 dk kadar önce bir tutam taze naneyi birkaç yudum suyla tüketmelidirler.  Uygulama sonrası tahlillerde östrojen hormonunun arttığı gözlenmiştir.

 

 

 

Prof. Dr İbrahim Adnan Saraçoğlu’dan İstenmeyen Tüylere Karşı Aslan Pençesi

Prof. Dr İbrahim Adnan Saraçoğlu’nun hormon bozukluğuna karşı bir diğer önerisi, testere dişli aslan pençesi.

Hormon bozukluğundan kaynaklanan tüylenme için;

1 tatlı kaşığı testere dişli aslan pençesini kaynamakta olan bir bardak suyun içine atıp, 5 dk kadar kaynatın.

Biraz beklettikten sonra ılık ılık için.

Bu uygulama 15 gün boyunca sabah kahvaltıdan sonra ve akşam yemeğinden önce  uygulanmalıdır.

 

Prof. Dr Ahmet Maranki’ den İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm

Prof. Dr Ahmet Maranki istenmeyen tüyleri karşıönerdiği bu formülü evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

1 diş sarımsak

1 adet soğan

Kara merhem

Önce soğanı ateşte köz haline gelene kadar ısıtın. 1 diş sarımsağı rendeleyerek, kara merhemle karıştırın. Uygulama yapacağınız bölgeye ince tabaka halinde sürün. Hemen ardından ısıttığınız soğanı üzerine koyun. Uygulamayı 1 hafta boyunca her gün tekrar edin. 1 hafta sonunda istenmeyen tüylerdeki azalmaları farkedeceksiniz.

 

Dr Ömer Coşkun’dan İstenmeyen Tüylere Karşı Bitkisel Çözüm

Dr Ömer Coşkun istenmeyen tüylere karşı hayıt tohumunu öneriyor.

Peki nasıl kullanacağız?

1 bardak suya 1 tutam hayıt tohumu atarak, 1 saat beklettikten sonra için. Bu uygulamayı 1 ay boyunca hergün yapın. Hormonlarınızın dengelenerek tüylerinizin incelip azaldığını farkedeceksiniz.

 

Herbalist Hülya Leyla Çabuk’tan İstenmeyen Tüylere Bitkisel Karışım

Herbalist Hülya Leyla Çabuk istenmeyen tüylerden kısa sürede kurtulmanın yolunu açıkladı. Kandavuz ve aknıdırık bitkisi ile istenmeyen tüylerinize elveda diyebilirsiniz.

Karadeniz’de yetişen kandavuz ve zambak’ın, kökleri kurutulduktan sonra, değirmende çekilir.Yaprakları kaynatılıp, Aknıdırık bitkisi ile tüyler temizlenir.Sonra üzerine bitkiler karışım olarak konur.Bu sayede üç günde  kıl kökleri kuruyor. Düzenli kullanıldığında etkisini gösterecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Doğal Ve Bitkisel yöntemlerle İstenmeyen Tüylerden Kurtulma başlıklı makalemizde Bitkilerle İstenmeyen Tüylerden Kurtulma ve istenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Doğal Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Uzmanlardan İstenmeyen Tüylere Bitkisel Öneriler için 2 cevap

  • Alah kolaylık versin işalah kurtulursunuz. O teşevizyon programlarında kesin sonuç derler aldıgınızda alah razı olsun. Diyicegimizi sûylerler ama işecyaramaz genelde betua dderiz hak ederler. Televizyondan hiç bir şey alma ama denemekten vaz geçme. Çunku buyuk bır sorun yuzdekı tıyler elbet yolunu bulacagız gerçe bu gune kadar pahalı yuntemler dışında diyerleri pek dogru çıkmadı. Onları da zaten zenginler kulanır.

  • ben leyla cabuk’un yüzdeki istenmeyen tüylere hazırladığı ürünü evime kargoyla getirdim.hatta param da yoktu kızım üzülmesin diye ben yüzüklerimi bozdurdum. Bitki dermanı getirttim ve hiç bir işe yaramadı hiç bir faydasını görmediğim gibi ince olan tüyler daha kalınlaştı belirginleşti vede uzadı sizde bu yalancıya kanıp paranızı çöpe atmayın ben televizyonda yelpaze programında gördüm ve hemen hemen her televizyon programına geldi ben avrupa yakasındayım onun yeri anadolu yakasıda olduğundan kalkıp gidemiyoruım arabam olmadığı için… diğer saclar için olan ürününüde aldım kullanma talimatında saçma seyler yazıyordu yan etki olarak deride siyah benekler oluşur ama geçer diyordu ben bu riski göz alamadım benim saçlarım dökülüyordu ama kullanmadım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir