uzman
GÜZELLİK BAKIM VE GÜNCEL MAGAZİN

Osman Müftüoğlu’dan Genç Kalmanın Sırları

Osman Müftüoğlu

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu özel bir kanala yaptığı açıklamada; insanların yedikleri besinlerle daha genç görünmelerinin mümkün olduğunu söyledi.

Özellikle domatesin içerisindeki likopenin; güneş ışınlarıyla oluşan kırışıklık ve yaşlanma etkilerini azalttığını belirtti. Ayrıca genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için bol bol su, balık, yoğurt tüketilmesinin gerektiğini vurguladı. Omega-3 yağ asitlerinin cildin sağlığı açısından  oldukça önemli besin, Omega-3 balıkta bol miktarda var.Omega-6 yağ asitleri cildin nem dengesi açısından önemli. Bu yağ asitleri; zeytin yağı,fındık yağı ve ayçiçek yağında bol miktarda var. Bu yağların aşırıya kaçmadan gerektiği gibi tüketilmesi gerekiyor.Bir diğer gençleştirici besinler ise antioksidanlar… Antioksidanlar elma,erik, üzüm , böğürtlen ve yaban mersininde oldukça fazla olması nedeniyle bu besinlerinde tüketilmesi gerektiğini ve kuru kayısının günlük tüketilmesi, canlı parlak bir cilde sahip olmak için oldukça önemli olduğunu söyledi. Açıklamasının devamında Müftüoğlu bu besinlerin aşırıya kaçmadan yeterli kadar alınması gerektiğini söyledi.

Osman Müftüoğlu Kimdir?

Osman Müftüoğlu, 1955’te Anamur’da doğdu. 1972’de Anamur Lisesi’ni, 1978’de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1984’te iç hastalıkları uzmanı, 1989’da endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları klinik şefi yardımcısı, 1989’da doçent, 1990’da iç hastalıkları klinik şefi, 1997’de profesör oldu. 1993-2001 yılları arasında Ankara Numune Hastanesi Başhekimliği ve Cumhurbaşkanı sağlık başdanışmanlığı görevlerinde bulundu.

Türkiye Diyabet Derneği, Ankara Diyabet Derneği, Türk Hipertansiyon ve Nefroloji Derneği, Türk İç Hastalıkları Derneği ve Osteoporoz Çalışma grubu üyesi olan Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, Sağlık Bakanlığı Yüksek Sağlık Şurası, Etik kurul ve ilaç ruhsatlandırma komisyonu üyeliklerinde bulundu. Kurduğu Yaşasın Hayat! Kliniği’yle hekimlik mesleğini aktif şekilde sürdüren Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun sağlıklı yaşam üzerine kitapları yayımlandı. Büyük ilgi gören bu kitaplar onlarca baskı yaptı.

Kaynak: http://www.cerezforum.com/kim-kimdir-biyografiler/90009-prof-dr-osman-muftuoglu-kimdir-biyografisi.html#ixzz2R5eye5Fh

Domates Faydaları

domatesKalbe iyi gelir, damar sertliğini önler.

İdrar söktürür, kabızlığı giderir.

Kanı Temizler

Kanseri özellikle de prostat  kanserini önler.

Cilde canlılık verir.

Domates Maskesi: Domatesleri dilimleyip, sivilce ve siyah nokta olan yerlere koyun 15 dk. bekletin temizleyin. Bu maske siyah nokta ve sivilcelere özellikle de yağlı ciltlere iyi gelerek, gözenekleri sıkılaştırır.

balıkBalık Faydaları

Tansiyonu düşürür.

Kemik erimesini engeller, çocukların kemik gelişimini destekler.

Felç ve Kalp krizi riskini azaltır.

Diğer etlere göre içerisinde az yağ olduğu için kilo vermeyi destekler.

Hamilelerin bol balık tüketmesi, doğacak olan çocuğun zeka ve fiziksel gelişimi açısından oldukça önemlidir.

Yoğurt Faydaları

yogurtCilde canlılık verir, tazeler ve gençleştirir.

Bağırsakları çalıştırarak, hazımsızlığı önler.

Zayıflamaya yardımcıdır.

Kemik erimesine karşı günlük bir kase tüketilmelidir.

Çocukların kemik gelişimine yardımcıdır.

 

Üzüm Faydaları

üzüm

üzüm

Antioksidan özelliği sayesinde, cildi güzelleştirerek gençleştirir.

Beyni ve bedeni kuvvetlendirir.

Zihni güçlendirerek unutkanlığı önler.

Besleyici özelliği sayesinde şişmanlıkta faydalıdır.

Yorgunluğu gidererek, sinirleri yatıştırır.

Kuru üzüm damar sertliğini ve yüksek tansiyonu önler.

Hamilelikte oluşan mide bulantısını önler.

Yaban Mersini Faydaları

Kuru Kayısı Faydaları

Bir önceki yazımız olan Serap Kunak'tan Saç Dökülmelerine Karşı Özel Karışım başlıklı makalemizde Feridun Kunak Show Saç Dökülmelerine Karşı Karışım, Serap Kunak Saç ve Serap Kunak Saç Dökülmesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir