uzman
GÜZELLİK BAKIM VE GÜNCEL MAGAZİN

Okan Bayülgen Neden Ceza Aldı ?

Okan Bayülgen’e çifte ceza… ‘Muhabbet Kralı’nın 29 Aralık 2011 tarihli bölümündeki sözleri RTÜK’ün ağır bir ceza vermesine neden oldu.

Akşam’dan Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre RTÜK, Kraliyet Ailesi’ne iki hafta boyunca ekran koydu. ‘Kişisel rahatlama’ konusunun ele alındığı bölümde Bayülgen’in konuğuna söyledikleri cezaya dayan olurken ünlü televizyoncu iki haftalık yasak bitene kadar bu programları da yapamayacak.

İşte RTÜK’ün cezasına konu olan o konuşma:

‘Şey programı yapmıştık. Bir Rus Türk hanım gelmişti. Rahatlamalar konuşuluyordu. Çakralar falan konuşuluyordu. Asya’da bir adamcağız ondan sonra, o da demiş ki ‘ya bütün bunları bırakın, tek bir çare var; go and f.ck’. Bütün rahatlamalarda filan soruluyor. Sonuç; yine her programın sonunda olduğu gibi go and f.ck! Yarın görüşmek üzere.’

RTÜK MUHABBET KRALI’YLA YETİNMEDİ CEZAYI KRALİYET AİLESİ’NE KESTİ

RTÜK bu ceza ile yetinmedi. Ünlü sunucunun başka programlarda da olsa bu süre içinde sunuculuk ve yayıncılık yapmasını iki hafta süreyle yasakladı. TV 8’de ‘Muhabbet Kralı’nın yanı sıra, ‘Muhallebi Kralı’, ‘Kral Çıplak’, ‘Medya Kralı’ ve ‘Disco Kralı’ adıyla haftada 4 ayrı program daha yapan Bayülgen, iki haftalık yasak bitene kadar bu programları da yapamayacak.

KURULUN EN AĞIR YAPTIRIMLARI ARASINA GİRDİ

Programları ya başkası sunacak, ya da ceza bitene kadar yayınlanmayacak. Ünlü televizyoncu bu süre içinde, başka televizyon kanallarında da, sunuculuk veya yayıncılık üstlenemeyecek. Bu cezanın, Kurul’un bugüne kadar uyguladığı en ağır yaptırımlardan biri olduğu belirtiliyor.

Kaynak: İnternet Haber

Bir önceki yazımız olan Ata Demirer'den Ferdi Tayfur'a Yanıt başlıklı makalemizde Ata Demirer Ferdi Tayfur Polemiği, Ata Demirer Ferdi Tayfur'a Ne Cevap Verdi ve Ata Demirerden Son Haberler hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir