uzman
GÜZELLİK BAKIM VE GÜNCEL MAGAZİN

Karbonatla Bembeyaz Işıl Işıl Dişlere Sahip Olun

beyaz-disler1Kim İstemez ki bembeyaz ışıl ışıl dişler…

Bembeyaz dişlere sahip olmak istiyorsak dengeli beslenmeli, süt ve süt ürünleri tüketmeli bol su içmeli. En önemlisi de dişlerimizin temizliğine dikkat etmeliyiz.

Güzel gülümsemenin kaynağı olan dişler için uzmanlar en az günde 2 defa dişlerin fırçalanmasını ve en az 6 ayda bir diş doktoruna gidilmesini öneriyor.  Çünkü görünüşünün yanı sıra diş problemleri bütün organların sağlığını etkiliyor.

Evde kolaylıkla uygulayacağınız basit bir yöntemle dişlerinizi  beyazlamasını  ve çürüklerin zamanla yok olmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun için her gün dişlerinizi bir defa sadece karbonatla fırçalamanız ve macunla fırçalarken de macunun üzerine bir miktar karbonat eklemeniz yeterli. Fırçalar fırçalamaz farkı göreceksiniz. Çoğu diş macununda karbonat olmasına rağmen birebir uygulamak daha etkili sonuç veriyor.

karbonat

 

Bir önceki yazımız olan Serap Kunak'tan Cilt Lekeleri Ve Siyah Noktayı Yok Eden Maske Tarifi başlıklı makalemizde Feridun Kunak Cilt Lekeleri Maske, Feridun Kunak Eşi Kim ve Güneş Ve Cilt Lekeleri İçin Maske hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir