uzman
GÜZELLİK BAKIM VE GÜNCEL MAGAZİN

İğneli Epilasyon

Yaklaşık olarak 100 yılı aşkın süredir uygulanan bu yöntem, uzman kişiler tarafından uygulandığında başarılı sonuçlar vermektedir. Uygulamaya başlamadan önce bir doktor tarafından gerekli hormon tahlilleri yapılmalı, kıllanmanın neden kaynaklandığını öğrenmeli ve tedavi edilmesi kalıcı sonuç alma açısından önemlidir.

İğneli Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir

İstenmeyen tüylerin olduğu her bölgeye başarıyla uygulanır.

İğneli Epilasyon Kimlere Uygulanmaz

Hamilelere Ergenlik çağını tamamlamamış kişilere Kalp pili olanlara uygulanmaz.

İğneli Epilasyona Başlamadan Önce Neler Yapılmalı

İğneli epilasyona başlamadan önce, uygulanacak merkez iyi araştırılmalı ve işinde uzman olan kişilere yaptırılması gereklidir. Uygulanan merkezin hijyenik olması, uygulayan kişininde uygulama sırasında hijyenik ortam sağlaması, sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Uygulamaya özel iğneler bulunmakta. Bu iğnenin hijyenik ve kişiye özel olmasına dikkat edilmeli. Bir iğneyi birkaç kişi kullanmamalı. Aksi halde deri ve bulaşıcı hastalıklara maruz kalınabilmektedir.

İğneli Epilasyon Nasıl Uygulanır

İğne deriden kıl köküne batırılarak, kıl köküne elektrik akımı verilir. Ve kıl kökünü yakar. Yanan kıllar cımbız ile alınır.

İğneli Epilasyon Kaç Seansta Sonuç Verir

Seans sayısı ve aralığı kişinin kıl yoğunluğu ve hormonal yapısına göre değişiklik gösterir. Genelde seans aralıkları 1-2 haftadır. Seanslar ilerledikçe seans aralıkları uzar. Birkaç seanstan sonra gözle görülebilir etki sağlar. İğneli epilasyonun en büyük avantajı her renkteki kıllara uygulanabilir olmasıdır.

İğneli Epilasyon Acı Verirmi

Evet… Acı hissi kişiden kişiye değişir. Çok fazla acı hissediliyorsa lokal anastezi kremleri kullanılabilir.

İğneli Epilasyonun Yan Etkileri

Uygulama sonrası ciltte kızarıklık, kabarma veya bazı kişilerde lekeler görülebilmektedir. Genelde kızarıklık 1-2 saatte geçmekte, bazı kişilerde 24 saat sürmektedir. Uygulamadan sonrası en az 1 hafta uygulanan bölgenin güneş ışığına uğramaması gerekli. Aksi halde lekelenme oluşabilmektedir. Size tavsiyem leke oluşumunu önlemek ve oluşmuş lekeyi yok etmek için lekelenen bölgeye kantaron yağı sürmeniz. Başarılı bir sonuç alacağınızdan eminim tecrübeyle sabittir.

İğneli Epilasyon Fiyatları

İgneli epilasyonda  fiyatlar seans yerine, uygulamada dakika başına alınmaktadır. Dakikası 1  ila 4 lira arası değişmektedir. Dakikanın uzunluğu tüy yoğunluğuna göre değişmektedir. Eğer yüz bölgesi için uygulanıyorsa yaklaşık olarak 20 dk sürmekte seans başı  yaklaşık 20 – 30 lira arası tutmaktadır.

İğneli Epilasyon Video

 

Lazer Epilasyon İğneli Eplasyon Farkı

 

 

İğneli Epilasyon Yaptıranlar

İğneli epilasyon gerçekten kalın ince tüyler için kalıcı çözüm ama biraz sabırlı olmak gerekiyor. ilk denediğimde acı duydum. Tabiki acı hissi kişiden kişiye değişiyor. Acı duymak istemeyenler için piyasada kremler var. Bu kremleri sürüp uygulama sırasında acı duymazsınız. İğneli epilasyon uygulanırken hijyene çok önem verilmeli ben hijyenik merkezi tercih ettim. İlk gittiğimde tedirgindim. İncecik iğne ile kıl köküne elektrik verilip kıl kökü yakılıyor. Ardından uzman yanan kılı cımbızla alıyor. Ben uygulama öncesi krem kullanmadığımdan acıdı biraz ama geçici kızarıklık ve birkaç saate geçiyor. Merkezde karşılaştığım insanlar gayet memnun olduklarını söylediler. Anlayacağımız uzun sürede kalıcı çözüm…

Bir önceki yazımız olan Lazer Epilasyon Yöntemi başlıklı makalemizde Lazer Epilasyon Uygulaması, Lazer Epilasyon Video ve Lazer kaç seansta sonuç verir hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir