uzman
GÜZELLİK BAKIM VE GÜNCEL MAGAZİN

Epilasyon Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

epilasyon

epilasyon

Epilasyon tüy sorunu olan herkesin yaptırması gereken bir uygulamadır. Peki epilasyon yaptırmadan önce neler yapılmalı…

Öncelikle epilasyon yaptıran kişi lazer ve iğneli epilasyonu ergenlik çağından en az üç sene sonra yaptırmalı ki, epilasyondan gereken faydayı sağlasın. Ergenliğe girildikten üç senelik bu zaman zarfında kişinin tüy ve hormonal yapısı oturmuş oluyor.
Epilasyon kararı aldıktan hemen önce bir kadın doğum uzmanı ile görüşüp, gereken tahlillerin ve testlerin yapılması anormal giden bir durum varsa gereken tedavinin uygulandıktan sonra epilasyon yapılması gerekir.
Epilasyon yapılacak merkezin hijyenik olması, epilasyon uzmanının da tecrübeli ve sağlıklı koşullarda epilayon işlemini yapması, sağlığınız açısından oldukça önemli.
Bir diğer husus da tüy yapısı… Eğer epilasyon ince ve açık renkli tüylere uygulanacaksa, iğneli epilasyon uygulanmalı. İğneli epilasyon uzun zamanda olmasına rağmen size kalıcı çözümler sunar.
Eğer kalın ve koyu renkli tüylere sahipseniz, lazer epilasyonla hızlı bir şekilde tüylere veda edebilirsiniz. Gittiğiniz lazer merkezin cihazlarını araştırarak etkin bir uygulama sağlayabilirsiniz.
Epilasyon sırasında acı hissedebilirsiniz. Acı eşiği kişiden kişiye değiştiğinden acı konusunda hassassanız emla kremi kullanabilirsiniz.
Epilasyon sonrası ciltte lekelerin oluşmaması için uygulama yapıldıktan sonraki 3-4 gün epilasyon uygulanan bölgenin güneşten uzak tutulması gerekir. Güneş koruyucu kremlerden de yararlanabilirsiniz.

emla krem

emla krem

Emla Kremi Nedir?

İçerisindeki Lidokain, Prilokain hidroklorür sayesinde acı hissi azaltan uygulanan bölgeyi uyuşturan bir ilaçtır.

Emla Krem Nasıl Uygulanır?

Emla krem uygulanan bölgenin temiz olması ve herhangi bir yara berenin olmaması gerekir.
İstenilen bölgeye yayılarak sürülür. İlacı gerektiği kadar dozu aşmadan uygulanması sağlık açısından önemlidir. Uygulanan bölge sarı bezi ve bandajla sarılmamalı.

Emla Kremi Yan Etkileri Neler?

İlacın içerisindeki etken maddelerden birine alerjiniz varsa, kremi kullandığınızda alerjik reaksiyon gerçekleşebilir. Alerjik reaksiyon belirtileri şunlardır: ürtiker (kurdeşen), nefes almada zorluk, yüzde, dudaklarda, dil veya boğazda şişkinlik. Eğer bu belirtilerden herhangi bir kaçı gerçekleşirse, bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Emla Kremi Nereden Bulabilirim?

Emla kremi eczanelerden bulabilirsiniz.

Emla Krem Fiyatı

Emla Kremi fiyatı eczanelerde 57 TL

Bir önceki yazımız olan Aşırı Tüylenme Nedeni ? başlıklı makalemizde Aşırı Kıllanma Nedeni, Aşırı Tüylenme Tedavisi ve AşırıTüylenme İçin Hangi Doktora Gidilmeli hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir