uzman
GÜZELLİK BAKIM VE GÜNCEL MAGAZİN

Argan Yağı

argan yagi

Argan yağı Fas’lı kadınların güzellik sırrı olarak biliniyor. Fas’lı kadınlar yüzyıllardır; ciltlerine, saçlarına , dudaklarına, tırnaklarına, selülitlerine ve kırışıklıklarına karşı bu yağı kulanmışlar. Ve güzelliklerini argan yağına borçlular.

Argan Yağının Faydaları

Kırışıklık Giderir

Anti-Aging Etkisiyle Yaşlanmayı Geciktirir

Ciltteki lekeleri yok eder

Selülit Ve Çatlak izlerini giderir.

Saçı Besler Ve Dökülmesini Önler

Siyah Nokta Ve Sivilceleri Yok Eder

Romatizmal, eklem ve kas ağrılarının giderilmesinde yardımcı görevi görür.

Stresten, sigaradan, hava kirliliğinden yıpranmış ciltlerin yenilenmesine yardım eder.

Güneşin zararlı UV ışınlarına karşı filtre görevi görür.

Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Argan Yağı Yüze Nasıl Uygulanır?

Temizlenmiş bir yüze sadece birkaç damla uygulamak yeterli olacaktır. Argan Yağı gün içinde ya da gece yatmadan önce yüze uygulanabilir. Parmağınızın ucuna birkaç damla Argan Yağı damlatın ve parmaklarınızı birbirine sürterek yağın biraz ısınmasını sağlayın. Parmaklarınızla tüm yüz bölgenize nazikçe masaj yaparak Argan ‘nı yüzünüze uygulayın. Yağ çabucak cildinize nüfuz edecek ve size daha genç bir bakış kazandıracaktır.

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Argan Yağı geleneksel olarak saç maskesi ve saç düzenleyicisi olarak kullanılmaktadır. Saçı güçlendirir, parlaklık, yumuşaklık ve ipeksi bir dokunuş kazandırır. Saçlı derinin beslenmesini artırır ve canlanmasını sağlar. Haftada 1-2 defa yoğun terapi yapabilirsiniz. Önce Argan Yağını avucunuzla ısıtarak saça bol miktarda uygulayın. Kafa derisine oval hareketlerle masaj yapın. Saçınızı ılık bir havluyla örtün, 30 dakika boyunca böyle bekleyin ve saçınızı yıkayın.

Argan Yağı Cilde Nasıl Uygulanır?

Argan Yağı’nı tüm vücudunuza yatmadan önce uygulayın. Cildiniz elastikiyet kazanacaktır ve gözle görülür etkilerini ise birkaç gün içinde fark edeceksiniz. Vücuda uygulandığında cildinize hızlıca nüfuz eder ve herhangi bir parlaklık veya yapışkanlık oluşturmaz. Aslında etkisi tam olarak cilde yumuşaklık vermesi, sıradışı bir dokunuş hissi uyandırmasıdır. Serbest radikallere karşı savaşarak yaşlanmanın önüne geçer. Kuru cildin beslenmesine yardım ederek kutanöz bariyerin yenilenmesine yardımcı olur ve egzamaya dönüşmesine engel olur. Yağlı ciltler için sebum oluşumunu düzenler. Ciltteki çatlakların iyileşmesine yardımcı olur ve çatlak izlerini ortadan kaldırır.

Argan Yağı Tırnak Bakımı

Argan Yağı ve limon suyunu eşit miktarda alarak bir karışım oluşturun ve parmak uçlarınızı bu karışıma batırın. Tırnakların sağlıklı bir biçimde kalması için haftada 1 kere bu karışımı 15 dakika boyunca uygulamak yeterli olacaktır. Bu karışımın düzenli olarak kullanılması kırılgan tırnakları güçlendirir.

Argan Yağı Masaj Uygulaması

Bir vücut bakım ürünü olan Argan Yağı, masaj için de son derece uygun bir üründür. Tercihen duştan sonra temiz vücuda avuç içinde ısıtılarak uygulanması etkili sonuçları verir. Vücut tarafından kolayca emilmektedir ve diğer yağlarda olduğu gibi yapışkan bir formda değildir, bu nedenle masaj sonrası tekrar duş alınması gerekmemektedir.

Göğüs Bakımı İçin Mükemmel Bir Ürün

Argan Yağı göğüs ve göğüs bölgesi bakımı için mükemmel bir üründür. Göğüslerin forma girmiş, daha sıkı ve nemli bir hale gelmesine yardımcı olacaktır.

Argan Yağı Fiyatı

75 ml Argan Yağı: 99 TL

30 ml Argan Yağı: 49 TL

Argan Yağı Nasıl Elde Edilir?

Argan ağacının altından toplanan yemişler tek tek taşla kırılıp içinde bulunan yumuşak çekirdeği çıkartılıyor. Ardından çekirdekler kavruluyor (kozmetikte kullanılan yağ için kavurma işlemi yapılmaz) ve el değirmeninde kadınlar döndürmek suretiyle öğütüyorlar. Öğütülen çekirdek içlerinden kahverengi bir hamur elde edilir. Bu hamura sürekli su katılarak yoğrulur. Yoğurma işlemi devam ettikçe argan yağı hamurun üzerine çıkmaya başlar. Bu işlemlerin hepsi Fas’lı kadınlar tarafından yapılmaktadır. Bunun için kadın kooparatifleri bile kurulmuş durumda. Bunların hepsinin yapılması 2 günlük zorlu bir çalışmanın sonucunda elde ediliyor.

Hamilelikte Argan Yağı Kullanılır Mı?

Doğal bir ürün olduğunda zararı görülmemiş, ayrıca hamilelikte oluşan çatlaklarada iyi gelmektedir.

Argan Yağını Kullanan Ünlüler

Argan Yağını Kullanan Ünlüler Arasında ; Çağla Şıkel Altuğ, Güzide Duran, Seray Sever Kylie Minogue gibi isimler yer alıyor.

 

Bir önceki yazımız olan Naturaderm Çam Yağı Yorumları başlıklı makalemizde Çam Yağı Ne İşe Yarıyor, Demet Akalın Güzellik Sırrı ve Demet Akalın Saçlarına Ne Kullanıyor hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir